Wy pytacie, ja odpowiadam!

Jak powstaje portret?

Praca powstaje analogowo – na papierze, po czym skanuje ją i obrabiam w programie graficznym – dodaje tło, wzbogacam kolorystykę i umieszczam podpis. Prace drukuje na najwyższej jakości papierze, metodą pigmentową – portrety dzięki temu nie blakną przez dziesiątki lat. Praca powstaje na podstawie przesłanych przez klienta zdjęć.

Czy będę miał/a możliwość poprawek?

Oczywiście! Każdy portret, po skończeniu, wysyłam drogą elektroniczną klientowi do akceptu lub poprawek. Poprawki są bezpłatne i wprowadzane cyfrowo. Portret drukuje dopiero po zaakceptowaniu finalnej wersji przez klienta.

Jaki jest czas oczekiwania na portret?

Datę akceptu pracy ustalamy indywidualnie, okres oczekiwania to zwykle około 2 tygodnie.

Kiedy płacę?

Rozliczamy się przy akcepcie pracy, nie pobieram zaliczki ani zadatku.

W jakiej formie dostanę portret?

Portret wysyłam zabezpieczony w papier, tubę i karton. Nie ma możliwości zamówienia portretu w ramie.

Jakie zdjęcia mogą być wykorzystane do namalowania portretu?

Świetnie, gdyby zdjęcia były ostre, a uwiecznione na nich postaci prezentowały twarze na wprost. Zawsze lepiej wysłać kilka zdjęć jednej osoby, co pozwala na bardziej drobiazgowe oddanie podobieństwa.

Czy portret dostanę również w wersji cyfrowej?

Wersję cyfrową portretu wysyłam na życzenie klienta w rozszerzeniu pdf/jpg/png/tiff na jego skrzynkę mailową. Portrety przechowywane są przeze mnie miesiąc. Po upływie tego czasu usuwam z pamięci komputera pliki do druku.

Jakie są formaty portretu?

Najczęstszym formatem, dostępnym w ramach ceny portretu jest rozmiar 30×40. Istnieje możliwość wydruku większego formatu: 40×50 i 50×70. Dodatkowa opłata za większe wydruki to kolejno: 30 PLN i 52 PLN.

Jaki jest koszt dostawy i czas oczekiwania od momentu akceptacji portretu?

Koszt dostawy to 15 PLN (kurier lub paczkomat). Pracę wysyłam najpóźniej 2 dni od akceptu finalnej wersji przez klienta.